петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александра Пападопуло: Верски екстремизам је једна од главних претњи по безбедност на Косову
Хроника

Александра Пападопуло: Верски екстремизам је једна од главних претњи по безбедност на Косову

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 15. фебруар 2017.

 Верски екстремизам, трговина људима и наркотицима, кријумчарење робе, миграције и сајбер криминал претње су са којима се суочава Косово, речено је на скупу Дан студије безбедности на Косову који је одржан у војној бази Кфора у Приштини.

Шефица Еулекса Александра Пападопуло изјавила је да је верски екстремизам једна од главних претњи по безбедност а да је политичка ситуација на Косову комплексна због повишених тензија и неспоразума.

Представник косовске полиције Риза Шилова, како је саопштено из Кфора, навео је да је трговина наркотицима препозната као главна претња по безбедност док су трговина људима, екстремизам, миграције, кријумчарење робе и сајбер-криминал препознати као остале претње по безбедност.

Припадници Кфора, НАЛТ-а (НАТО тима за саветовање и везу), косовске полиције, Агенције за управљање ванредним ситуацијама, Еулекса и Косовских безбедносних снага учествовали су на састанаку.

Командант Кфора, генерал-мајор Ђовани Фунго изјавио је да су унапређење сарадње, одржавања везе и комуникација, кључни за успех и да је то једини начин да се постане ефективнији у борби против заједничких безбедносних претњи попут верског екстремизма, тероризма, нелегалних миграција, организованог криминала и социјалних немира.

Фунго је, наведено је између осталог у саопштењу Кфора, додао да“ вежбе, дани студија и други догађаји који окупљају све институције безбедности, представљају добар начин да се хармонизују тактика, технике и процедуре, као и да се осигура боља интеграција.”

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер