петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Вулин у седишту НАТО: Водићемо рачуна да унапређујемо нашу сарадњу са НАТО кроз Партнерство за мир
Хроника

Александар Вулин у седишту НАТО: Водићемо рачуна да унапређујемо нашу сарадњу са НАТО кроз Партнерство за мир

PDF Штампа Ел. пошта
петак, 22. септембар 2017.

Министар одбране Србије Александар Вулин разговарао је у седишту НАТО у Бриселу са заменицом генералног секретара НАТО Роуз Готемилер и помоћником генералног секретара НАТО за инвестиције у области одбране Камилом Грандом.

"Још једном сам поновио нашим домаћинима да Србија није заинтересована да постане члан НАТО савеза, као ни било ког другог војног савеза, да ће наставити са политиком војне неутралности, али да ћемо водити рачуна да нашу сарадњу са НАТО савезом кроз Партнерство за мир унапређујемо, настављамо и да све оно што је корисно за нашу земљу и за нашу војску узимамо", рекао је Вулин, а саопштило је Министарство одбране.

Вулин и Роуз Готемилер су разговарали и о политичко-безбедносној ситуацији у региону, и о сарадњи "Партнерство за мир" и сарадњи Војске Србије са снагама КФОР. Вулин је током састанка рекао и да Србија никако не може да прихвати формирање војске Косова.

"Сматрамо то безбедносном претњом и великим проблемом за читаву регију, али снажно подржавамо КФОР и улогу НАТО савеза у њему, и сматрамо да се улога КФОР-а ни на који начин не сме умањити и ни на који начин се на простору Косова и Метохије не сме осетити недостатак његова утицаја", казао је министар.

На засебном састанку с помоћником генералног секретара за инвестиције у одбрану, Камилом Грандом, министар Вулин је рекао да је Србија посвећена нормализацији цивилног ваздушног саобраћаја изнад Балкана за шта је неопходно наставити разговоре да би се нашла обострано прихватљива решења, заснована на Резолуцији Савета безбедности Уједињених Нација 1244 и Војнотехничком споразуму из Куманова из 1999.

(Бета) 

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер