петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Вучић: Први, основни и стратешки циљ Србије је пут у ЕУ
Хроника

Александар Вучић: Први, основни и стратешки циљ Србије је пут у ЕУ

PDF Штампа Ел. пошта
среда, 28. јануар 2015.

Београд -- Први, основни и стратешки циљ Србије је пут у ЕУ и неозбиљно је мислити да ће Србија као председавајући ОЕБС решити неку од великих светских криза или тема.

То је изјавио премијер Србије Александар Вучић.

"Наше је да будемо коректни, наше је да радимо са Швајцарцима, који су били наши претходници, са Немцима који су наши наследници у ОЕБС-у...да се понашамо објективно, да не направимо грешку", рекао је он.

Како је рекао, он зна да је председник владе једне територијално мале земље са релативно малим бројем становника и зато је битно да "не дајемо себи већи значај него што га имамо".

"Наше је да сачувамо регионалну стабилност, ту је наша улога важна, наше је да немамо проблеме овде на западном Балкану, ту је улога Србије битна, а што се тиче великих светских тема наше је да не сметамо, да будемо од користи и помоћи - а то да ја сањам да ће Србија да реши неке од тих великих светских криза или тема било би неозбиљно, било би неодговорно", рекао је премијер.

Поновио је да је најважнији стратешки циљ Србије пут у ЕУ, али и додао да Србија жели пријатељске односе са Руском Федерацијом.

"Сада се поставља питање шта је то што ми можемо да урадимо за нашу земљу", рекао је Вучић у интервјуу за ОРФ и додао да нема велике снове о томе, као што неки у нашој земљи маштају, да Србија може да реши проблем између Украјине и Русије.

О решењу проблема у вези с кредитима у швајцарским францима, навео је, тражи се решење у разговорима с комплетним банкарским сектором али тај сектор, додао је, а ни државу нећемо да уништимо.

"Постојао је и тада избор да ли ћете да узмете са каматом од четири одсто кредит у швајцарским францима или са 5,8 кредит у еврима", подсетио је и додао да је и тадашњи гувернер упозоравао на то шта се може десити.

Како је рекао, свако је преузео ризик, али ће држава покушати да помогне и имаће разумевања, али неће давати новац из буџета, нити ће на било који начин угрозити банкарски сектор у Србији.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер