четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Гауланд: Распадом Варшавског пакта завршило се и време НАТО, али је НАТО одлучио да се потпуно приближи границама Русије и добили смо "Хладни рат 2"
Хроника

Александар Гауланд: Распадом Варшавског пакта завршило се и време НАТО, али је НАТО одлучио да се потпуно приближи границама Русије и добили смо "Хладни рат 2"

PDF Штампа Ел. пошта
недеља, 26. април 2015.

Москва -- Нова независна Украјина може бити изграђена само руку под руку с Русијом, изјавио је један од лидера партије "Алтернатива за Немачку" Александар Гауланд.

У интервјуу за портал Спутњик, Гауланд каже да је то што ситуација у Европи поново подсећа на период Хладног рата резултат спољне политике Запада.

"Било је савршено јасно да се с распадом војног блока Варшавског пакта завршило и време НАТО-а. Ипак, Северноатлантска алијанса је одлучила да се потпуно приближи руској граници и као резултат смо добили ''Хладни рат 2''. Али за успостављање новог европског поретка могао је да буде одабран и сасвим другачији пут", сматра Гауланд, заменик председника конзервативне партије евроскептика "Алтернатива за Немачку".

Говорећи о сукобу у Донбасу, немачки политичар је приметио да је "Украјина увек била и остаје део историјске, политичке, културне, религиозне сфере утицаја Русије".

"Изградити нову државу могуће је само у сарадњи с Русијом, никако против ње", оцењује Гауланд.

Он такође сматра да је Запад требало добро да проучи шта су руски интереси, а тек потом да покуша да гради нови поредак у који би били урачунати и украјински и руски приоритети.

Могуће је да то није било једноставно, могуће је да то не би успело. Али Запад никада није ни покушао то да учини“, каже Гауланд, преноси Спутњик.

Политичар је упућивање америчких војних инструктора у Украјину оценио као лош корак.

"Сваки покрет усмерен ка заоштравању конфликта је неправилан. Тим пре што у њему учествују Американци. Све противречности у Европи треба да решавају европске дипломате, без мешања спољних сила", сматра Александар Гауланд.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер