среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Александар Боцан Харченко: Најважнији задатак затварање ОХР-а
Хроника

Александар Боцан Харченко: Најважнији задатак затварање ОХР-а

PDF Штампа Ел. пошта
понедељак, 14. фебруар 2011.

Сарајево- Амбасадор Руске Федерације у БиХ Александар Боцан Харченко поновио је данас став Русије да је најважнији задатак у БиХ затварање ОХР-а и предаја одговорности домаћим властима.

"Ово је наш циљ, наш најважнији задатак", рекао је Боцан-Харченко учествујући у сесији Асоцијације независних интелектуалаца Круг 99 о теми "Руска дипломатија на Балкану и у БиХ".

Руски амбасадор је истакао да нема смисла укључивање међународне заједнице у рјешавање свих унутрашњих питања земље.

"Такво укључивање и присуство међународне заједнице само је сметња, ограничење за развој два ентитета и БиХ као државе", оцијенио је Боцан Харченко.

Према његовим ријечима, у политичком смислу најважније је пренијети одговорност на домаће политичаре, јер док год постоји неко ко је у могућности да усвоји буџет земље, то ствара слику да домаћи политичари и институције у БиХ немају могућности за рјешавање питања.

"Због тога тражимо затварање ОХР-а", рекао је Боцан Харченко.

Говорећи о Дејтонском споразуму, руски амбасадор је оцијенио да овај споразум и сада има улогу равнотеже у БиХ јер обезбјеђује компромис.

"Разумијемо одређено незадовољство у вези са Дејтоном и сматрамо да он није догма, да су могуће промјене, али само на основу иницијативе свих институција и лидера, домаћег дијалога и на основу консензуса", истакао је руски амбасадор.

Боцан Харченко је поручио да је Русија, као чланица Савјета за провођење мира у БиХ, против било каквих покушаја наметања промјена Дејтонског споразума, Устава и уређења БиХ.

(Срна)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер