| Hronika | |||
Aiša Gadafi: Obama nije ništa postigao u Libiji |
|
|
|
| četvrtak, 28. april 2011. | |
|
"Zašto niste otišli iz Bele kuće kada ste saznali da vas je muž varao", poručila je Aiša Hilari Klinton. Aiša je ranije u intervjuu za zapadne medije istakla da svojoj deci govori o smrti, kako bi bili spremni. Rekla je da im pre spavanja priča o zagrobnom životu, jer u ratu nikad ne znate kad vas raketa ili bomba mogu pogoditi. Aiša Gadafi, koja je studirala pravo u Parizu, izjavila je da su pobunjenici koji se bore za nezavisnost od njenog oca zapravo teroristi. Ona se narugala i činjenici da joj je UN uskratio titulu ambasadorice dobre volje, a "nekada su je molili da je prihvati". Ona je rekla da je je za mirovne pregovore i da je rat u Libiji ujedinio njenu porodicu i da veruje da će njen otac ostati na vlasti, jer se uzdaju u pomoć Boga. Aiša Gadafi je okrivila Zapad za uplitanje u život Libije i podsetila na situaciju u Iraku. "Opozicija u Iraku je zapadnjacima rekla da će ih dočekivati s ružama. Ali, deset godina kasnije Amerikance dočekuju s mecima. Verujte mi, situacija u Libiji će biti puno gora", dodala je ona, prenosi Dejli mejl. (Fonet) |