четвртак, 28. март 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Почетна страна > Хроника > Агенција за борбу против корупције: У 2017. години вођено 30 поступака против судија, пет против државних секретара, 10 против помоћника министара и један против председника Владе
Хроника

Агенција за борбу против корупције: У 2017. години вођено 30 поступака против судија, пет против државних секретара, 10 против помоћника министара и један против председника Владе

PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 12. јул 2018.

Одбор за финансије, републички буџет и контролу трошења јавних средстава усвојио је извештаје о раду Агенције за борбу против корупције за 2016. и 2017. годину.

Помоћник директора у Сектору за решавање сукоба интереса Верка Атанасковић је рекла да је Агенција у 2017. години функционисала са вршиоцем дужности агенције и са одбором који није био у пуном саставу, али их то, како каже, није омело у раду.

Наводећи да је извештај имовинског стања делотворан механизам за спречавање корупције, Атанасковићева је навела да је Агенција од оснивања до краја извештајног периода у 2016. години обрадила и објавила 40.292 извештаја о имовини и приходима функционера, а у 2017. години тај број је био 44.383 извештаја.

У 2017. години провера се односила на државне секретаре, помоћнике министара, тужиоце, судије и народне посланике, рекла је Атанасковићева прецизирајући да је у том периоду било 305 провера и 21 ванредна контрола.

На републичком нивоу, било је 85 поступака због повреде закона, рекла је Атанасковићева, додајући да се једна водила против председника Владе, 30 против судија, пет против државних секретара, 10 против помоћника министара.

Она је нагласила да се годишње поднесе око 15 кривичних пријава против функционера, те да је толико поднето прошле године у области контроле имовине, док су још две кривичне пријаве поднете на основу рада по представкама.

Чланови одбора разматрају извештаје о раду и Републичке изборне комисије у поступцима јавних набавки, о спроведеном надзору над применом Закона о јавним набавкама, Комисије за хартије од вредности за 2016. и 2017. годину, измену финансијског плана Комисије за хартије од вредности, као и финансијски план те Комисије за 2018. годину.

Одбор за финансије разматра и Предлог одлуке о престанку функције члана Републичке изборне комисије за заштиту права у поступцима јавних набавки.

(Танјуг)

 

Остали чланци у рубрици

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер