субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Власт води државу у банкрот

Kоментари (18) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 среда, 14 април 2010 12:08
@@
Лепа ретроспектива бројки.За закључак о перспективи блиске будућности, не треба велика памет, само да ово вишемилионско јато нојева , на тренутак ,извуче главу из песка.
Препоруке:
0
0
2 среда, 14 април 2010 13:22
Горан Јевтовић
Уопште неадекватни и погрешни људи су се нашли на важним функцијама од 2001. Динкић је постао гувернер НБС, а никад се није бавио том материјом, већ је био асистент на предмету привредни развој; Влаховић је био асистент у Економском институту, а постао је министар за привреду и приватизацију; Питић који је предавао светску економску историју постаје министар за економске односе с иностранством; Ђелић који се „прославио“ са Саксом по лоше спроведеним транзиционим реформама постаје министар финансија…

Још увек не могу да "дођем себи" да је овакав интервју изашао у Блицу!
То само може да значи да полако припремају "резервну екипу" компрадора српских.

Овај пасус горе довољан је за трежњење оних који то хоће.

У сваком случају, браво за професора Ковачевића мада, мислим да има ту и понешто "накнадне памети", као и за новинарку, госпођу Ирину. Ако ништа друго, алал вера за храброст.
Препоруке:
0
0
3 среда, 14 април 2010 15:40
Potrošač
Ovakva ekonomska analiza dolazi u trenutku kada su "eksperti" uglavnom završili tranzicijski p o s a o u Srbiji pa se ekonomija faktički svela na beskrajna zaduživanja i zadovoljavanje prohteva nekoliko tajkuna.
Препоруке:
0
0
4 среда, 14 април 2010 15:45
Владимир НС
Упућујем апел уредништву НСПМ да објављује више текстова са екомским питањима јер је "неверним Томама" потребно показати и доказати да се владајући режим систематски бави економским срозавањем Србије па након тоталне економске пропасти Србија неће имати ни снаге ни инструмената да се бори нити ће моћи да реализује било политичке било социјално-еконске циљеве.
"Експерти" од Србије направише ДЕЛТИСТАН.
Препоруке:
0
0
5 среда, 14 април 2010 16:40
Дејан
Стварно, Блиц је овакав интервју објавио. Мораћу да се уштинем. На Б92 довели пре неки дан оног Прокопијевића који је причао о штетности продаје Телекома. Каже и он да су све паре од приватизација бачене.

Мислим да је и најзагриженијим присталицама власти доведене 5. октобра јасно да ово више не води никуда.

Најгоре од свега је одсуство перспективе.

Шта ће бити боље за годину дана са оваквим начином вођења политике?

Једини до којих ово све не допире су наведени вајни асистенти.
Препоруке:
0
0
6 среда, 14 април 2010 17:10
Милорад Ђошић
Неко ће кад тад да одговара и да каже где су паре?
Препоруке:
0
0
7 среда, 14 април 2010 17:48
Вози Мишко
Мислим да се из последњег пасуса види да наслов баш и не одговара истини. Ова власт нас не води у банкрот, Србија је већ банкротирала. (Рас)продаја последње имовине нас неће спасти, само ће одложити објаву пропасти за неко време. Буре без дна и даље нема дно...
Препоруке:
0
0
8 среда, 14 април 2010 18:02
Pera
У нашој власти не постоји свест о озбиљности кризе у којој се налазимо, све се ради се од данас до сутра, продаје све што се продати може и задужује где год да се може.

Bravo!Amerika je ponovo otkrivena!!!Svest kod onih koji dest godina SVESNO radi da stignemo gde smo ,od početka postoji i radi na zadatim poslovima.Ideja da oni ne znaju samo podržava njihovu navodnu nestručnost što je daleko blaži oblik krivice.Svesne prevare poput 1000 eura,nema krize,falsifikovanih statistikih pokazatelja jednog dana sigurno će biti sankcionisane,ne samo politički.
Препоруке:
0
0
9 среда, 14 април 2010 19:30
Jasna
I ja sam se zacudila otkud Blic da objavi intervju sa M.Kovacevicem?
Za ovih deset godina vladavine kompradorskih "eksperata",ljudi poput Mladjena Kovacevica i njihova upozorenja, nisu bila pozeljna u "slobodnim"srbijanskim medijima.
Medjutim kompradorska "elita" je gotovo zavrsila posao u Srbiji,ostalo je jos par stvari da se proda(Telekom i EPS),onda ce mirno otici s vlasti,a tada nece ni biti vise vazno ko vlada Srbijom.
Препоруке:
0
0
10 среда, 14 април 2010 21:08
узгред
Да, али није битно.
На "Титанику" је тренутно бал.
Зато уживајмо до самог краја!
Препоруке:
0
0
11 среда, 14 април 2010 21:21
Нешко
Не само да је објављен у Блицу већ је и пренешен на Б92 гдје ми је прошао коментар (од задљих 10 бар 8 ако не и 9 је прошло што је куд и камо боље него на НСПМ), а коментар је био следећи (по сјећању):

Аууу ... ако и Блиц објављује овакав коментар онда су жути скроз пукли. Овом интервјуу нема шта да се дода осим једне ствари: Именовање главног кривца који је још увијек табу тема у србији јер сви ти ДС-кадрови нису са неба пали већ их је неко довео 6. октобра.

Значи као такав је објављен без и једног негативног гласа и са око 20-30 поѕитивних. Ето кад ни на Б92, бастиону другосрибијанаца, више нема чувара ватре који би анонимно бранили неодбрањиво(г) онда је стварно вода дошла до грла. Власт је стварно зрела (трула) за падање само што је српска опозиција неспособна да се стави на чело отпора (у опозицију не убрајам СНС).

Али зато нам Прецедник путује (манекенише) около и непрестано се блажено смије (ко луд на брашно). На чему ли је само да ми је знати.
Препоруке:
0
0
12 среда, 14 април 2010 23:14
Тодор Ристић
Узалуд господин Млађан Ковачевић већ годинама указује на погубне последице економске политике коју од 2001. воде Лабус, Ђелић, Влаховић, Динкић,Јелашић и други "експерти". Узалуд неумољиве цифре, подаци, аргументи којима доказује да је у праву. Њега нико не слуша, држе га за старомодног економисту они који од њега много мање знају. Тужно је што је М. Ковачевић у праву и што то знају сви еминентнији економисти код нас, али нико не може да стане на пут терору економских незналица у Влади Србије који Србију воде ка амбису.
Нека му неко од "експерата" одговори ако има аргументе!
Препоруке:
0
0
13 четвртак, 15 април 2010 07:17
Srboljub Savic
Srbija ima viseslojni sistem garantovanog samounistenja. Nema vise mogucnosti promene.
Sve sto podrazumeva kontrolu, korekciju, protivljenje, ... sistemski je onemoguceno.
Sva sredstva javnog informisanja (tzv.-mediji)
su monopol srpskih gazda-slugu spoljnih interesa.
Trazili smo "ekonomija pre politike", sad imamo,
ali srpsku varijantu. Interes "kapitala"-"ekonomije" vlada, obezbedivsi izbor politicara-
izvrsioca i njihovih delegata na svim nivoima,
od Vlade, nanize.
Za sve su to eksperti.
Ubedjuju nas jos, da njihova "obecanja" nisu
udruzeni kriminal, iako su svi elementi organizovane prevare i cilju pribavljanja protivpravne imovinske koristi, vidljivi.
Ne preza se ni od formule "WMD" = Saric preti,
da se obezbedi dodatni "kajmak" od "nad" obezbedjenja i "nad" automobila.
Znaju da opozicije, ustvari, i nema.
[Zasto mi socmin- g. Dacic lici na pok. Rankovica?]
A, realan (udoban) zivot je kratak ( a kosta).
S postovanjem,
S. Savic
P.S. A propo, Bilca i B92, u funkciji, treba, treba
Препоруке:
0
0
14 четвртак, 15 април 2010 08:14
Jasna Simonovic
"Ако после Ђинђића нема визионара, зашто председник и премијер не окупе десетак озбиљних и некорумпираних људи који ће им рећи шта држава мора да уради?"...

Dobro pitanje!
Samo treba i znati odabrati ljude...Ne verujem da je predsednik to u stanju sa nedostatkom ekonomskog znanja, niti da je premijer to u stanju u anti-motion statusu...

Ipak, za počeztak poklanjam svojoj otadžbini, "ekonomsku viziju" o farmaceutskoj industriji, a koju sam poodavno već dostavila Savetu za borbu protiv korupcije (Verica Barać) i to na njihovu molbu, a još je niko nije niti pogledao...niti rekao "hvala"...

Čekajući "pravnu ekonomsku državu" u kojoj će vizionari imati ovozemaljsku ekonomsku moć, sve najbolje...
Препоруке:
0
0
15 четвртак, 15 април 2010 08:32
Nina
Molim objavite ovo obavestenje. Zamolila bih sve koji mogu da odu na ovaj okrugli sto gde ce pored profesora Mladjena Kovacevica ucestvovati i profesori sa ETF.

Da li prodati Telekom Srbija?
Cetvrtak 15. april, 11:00 - 13:00, Terazije 3, II sprat, Mala sala

Povod je namera uglednih poznavalaca za oblasti telekomunikacija i privatizacije da se otvori javna rasprava zbog najavljene prodaje Telekoma Srbija i ukae na različite stavove o ovoj temi, kao i otvoreno pismo koje su uputili predsedniku Republike posle odluke o pokretanju postupka za prodaju.

Okrugli sto
Redakcije časopisa Republika
i portala Balkanmagazin www.balkanmagazin.net

Na okruglom stolu će govoriti:

* Prof. dr Miodrag Popović, dekan Elektrotehničkog fakulteta Beogradskog univerziteta
* Prof. dr Mlađen Kovačević, redovni član Akademije ekonomskih nauka
* Dr Aleksandra Smiljanić, prethodna ministarka za telekomunikacije
* Dr Neboja Popov, naučni savetnik i glavni urednik Republike
* Slavoljub Kačarević, glavni urednik Balkanmagazina

S obzirom na javnu podrku koju su iskazali najavljenoj prodaji dela akcija Telekoma Srbija organizatori su uputili poziv i: Predsedniku Republike Srbije, gospodinu Borisu Tadiću, Predsedniku Vlade Republike Srbije, gospodinu Mirku Cvetkoviću, Ministarki za telekomunikacije i informaciono drutvo, gospođi Jasni Matić, Ministru ekonomije i regionalnog razvoja mr Mlađanu Dinkiću.

Za sve dodatne informacije molimo Vas kontaktirajte Jelicu Putniković, urednika u Balkanmagazinu. Tel/Fax: 011/3244 552, 011/3245 503, Mob: 063/8015 999
E-mail: Ова адреса ел.поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Препоруке:
0
0
16 четвртак, 15 април 2010 16:09
Одбрана и последњи дани
Оваква држава води власт у банкрот.
Препоруке:
0
0
17 четвртак, 15 април 2010 23:34
Aleksandar
Vlast vodi drzavu u bankrot? Pa to je odlicno, otpisacemo znaci dugove koje necemo morati da se mucimo da vracamo. Onda, Jovo nanovo!
Препоруке:
0
0
18 субота, 17 април 2010 02:27
Slobodan
Nas glavni problem u ovom momentu je spoljnotgovinski deficit. Pa ako necemo da se scenario zavrsi tangom ili sirtakijem neophodno je ojacati izvozni sektor, i to pre svega industrijski. Neka mi neko objasni kako ce se sa deficitom od 27 posto GDP-a(2009) braniti kurs ( i zasto uopste ) kada morate ogromnu sumu izdvajati za otkup uvoznickih dinara. To bi vodilo finansijskom kolapsu, u ne tako dalekoj buducnosti. Alternativa bi bio rast stope obavezne rezerve i investiranje tudjeg novca koji bi kad-tad morao doci na naplatu.
I da ironija bude veca, nasa sreca je sto smo jos daleko od EU. Ako se izuzmu fondovi (koji bi se ionako prelili u jos veci deficit sa nemackom), nama u ovom momentu ne odgovara carinska unija ili evro upravo zbog uvoza. Ono sto se cini sigurnm korakom to je neminovno smanjenje potrosnje. Ona mora biti manja od GDP-a. Problem bi se mogao resiti devalvacijom dinara. Javni dug bi postao podnosljiviji ali je teret na gradjanima osetniji. Platezna moc jednog ciklusa na dugove u evrima bila bi evidentno manja,ali je i mogucnost potrosnje smanjena, a izvoz je dobio podsticaj. Sa druge strane, oprezno vodjena politika vise stope inflacije sa zadrzavanjem kamatne stope na sto nizem nivou koliko god je to moguce i odsustvo bilo kakve transparentnosti moglo bi da kreira negativne stope prinosa na drzavne obveznice i tako pomogne u servisiranju duga. Ono sto je sigurno - politika precenjenog dinara vodi nas u grcki sindrom.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер