Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

Mala rezolucija među prijateljima

Komentari (43) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 subota, 27 februar 2010 13:58
Rezolucija negacionizma
Meni samo nije jasno zbog čega je naš predsednik pristao na ovu prljavu igru koju Nemačka vodi protiv Izraela. Ako već neće ili ne sme da se suprotstavi Nemačkoj, mogao je barem da ćuti.

Svima je već jasno da je jedina funkcija Rezolucije o Srebrenici - negacija istine o Holokaustu!
Preporuke:
0
0
2 subota, 27 februar 2010 14:08
Dragan
U skladu sa željom predsednika Tadića da i NVO sektor podrži donošenje deklaracije o Srebrenici njemu i građanima Srbije Dveri predočavaju “podršku” srpskog NVO sektora izraženu kroz apel protiv donošenja deklaracije o Srebrenici (SRPSKE ŽRTVE NISU MANjE VAŽNE) koji je do ovog trenutka podržalo 100 NVO iz Srbije, RS, Crne Gore i Rasejanja.
Nažalost jasno je na koji NVO sektor se Tadić poziva,na onaj koji nema nikakvu podršku u narodu i koji je autor u tekstu opisao.To je samo još jedan pokazatelj(posle EUleksa, Statuta, "neprekinute niti nasilja o kojoj je govorio"...) Tadićevog približavanja politici Čede Jovanovića i ostalih drugosrbijanaca.
Preporuke:
0
0
3 subota, 27 februar 2010 14:09
Ahmadinedžad podržava Rezoluciju o Srebrenici
U krajnjoj liniji, legendrana Sonjina izjava - "Jasenovac je srpski mit." - nije ništa drugo nego puka parafraza Ahmadinedžadovih parola o holokaustu kao "jevrejskom mitu". Zbog toga, Tadić može da računa ne samo na podršku srpskog nevladinog sektora već podjednako i na podršku iranske vlade!

Welcome to the Club!
Preporuke:
0
0
4 subota, 27 februar 2010 14:15
civilno društvo
Ja se bojim da Predsedniku nije baš sasvim jasan pojam "civilno društvo".
Preporuke:
0
0
5 subota, 27 februar 2010 15:17
Goran Jevtović
Da sve ovo nije "mentalni genocid" nad srpskim narodom, i da za sobom nevuče najgore moguće posledice, što je još crnje, dugoročno, svemu ovome bi se trebalo iskreno smejati do suza.

Pazite, odrednica CIVILNO DRUŠTVO koju su skovali antihristi sa zapada, podrazumeva valjda za prosečan mozak, da postoji kao antipod nekakvo VOJNO DRUŠTVO, ili bar UNIFORMISANO DRUŠTVO.

Sve dalje komentarisati je zaista iluzorno i zaista gubljenje vremena.
I što je NAJSMEŠNIJE, sve nam to priča VRHOVNI KOMANDANT i bivši MINISTAR ODBRANE, koji kada je u okruženju VOJNOG (UNIFORMISANOG) DRUŠTVA, itekako govori o reformama na putu JAČANjA VOJNE SILE kao odvraćajućoj SNAZI u odbrani "SUVERENITETA i TERITORIJANOG INTEGRITETA ZEMLjE (kojee?, neznamo.)"

E, dakle, što je mnogo, mnogo je.
Živela DRUGA CIVILNA SRBIJA, a Ti Gospode Iususe Hriste Sine Božji, spašavaj nas na CIVILAN način, ako je to volja Tvoja!
Preporuke:
0
0
6 subota, 27 februar 2010 15:42
PETI ELEMENT
"Poslednji intervju Borisa Tadića možda nagoveštava da je on odustao čak i od te čudnovate, naknadne podrške srpskog naroda, te da ga, čini se, sada zadovoljava i aktuelna podrška nevladinog sektora".

I, tako konačno stigosmo i do mentora!
Preporuke:
0
0
7 subota, 27 februar 2010 16:59
Ultravisitor
Srbiji je nametnuto ono cime su njeni gradjani opcinjeni: ''lepotom'' i ''nerazboritoscu''. U Srbiji imate citavu generaciju stasalih na spanskim serijama ciji je mentalni sklop zrtva spektakla neoliberalnog trazicijskog poduhvata. Posledice su katastrofalne, ali ko mari za Srbijom. Biti opterecen ocuvanjem srpskog nasledja i teritorije je biti primitivan i zaostao. Stoga danas po Srbiji spartaju raznorazni kulturni dekontaminatori a Tadic Boris je samo jedan sraf u masineriji koja melje Srbe.
Preporuke:
0
0
8 subota, 27 februar 2010 17:13
Odbrana i poslednji dani
Prema tome, ono što priželjkuje Boris Tadić – ukupna transformacija društva u civilno društvo – može da bude samo nespretna interpretacija jedne inače nedovoljno jasne pojave, a opet, može da bude i nagoveštaj tihog, pogubnog predavanja političke moći okruženju (civilnom društvu) koje bi moralo da bude upravo suprotnost i protivteža centrima političke moći.


Baš tako!
Preporuke:
0
0
9 subota, 27 februar 2010 17:24
Simić Manojlo
Pa i da je Vojna Hunta na Vlasti u Srbiji , to još
uvijek ne bi značilo da je Demokratija i volja
Naroda , suspendovana na ovako grub i drzak način ,
kako nam to rade Tadićevi jurišnici i njegovo
" civilno društvo ".
Njihovo pristajanje na apsolutnu laž , znak je opšte
nemoći da se pruži otpor više nego očiglednom
neprijatelju , i zauzimanje linije najmanjeg otpora :
nezapamćen teror nad vlastitim narodom .
Pamtićemo .

Moje čestitke gospodinu Tadiji Neškoviću, na tačnoj
dijagnozi bolesti ovog "drugosrbijanskog" užasa .
Preporuke:
0
0
10 subota, 27 februar 2010 17:33
sale
U Srebrenici nije bilo nevinih. To su sve ubice (vojnici), zena i dece (civila) iz okoline. Kravice itd
Preporuke:
0
0
11 subota, 27 februar 2010 17:34
Đorđe
Nedoslednost - reč kojom se može opisati DS i aktuelni predsednik Republike Srbije B. Tadić.
Za DS se ne može jasno reći da li su građanska ili nacionalna stranka. Nemaju jasne odrednice, već se povijaju kako vetar duva. Ponekad zvuče kao nacionalno svesni ljudi, a delima se pokazuju kao deca komunizma. Primer - rečima naglašavaju nužnost stvaranja uslova za teritorijalno ravnomerniji razvoj Srbije, osnuju i ministarstvo da se time bavi, a zatim donesu Statut (S)AP Vojvodine, odluku o vremenski i prostorno asimetričnoj autonomiji koja nije potkrepljena nijednim razumnim razlogom - geografskim, ekonomskim ili istorijsko-pravnim. Pod ispraznim izgovorom bržeg kretanja ka EU (regiona), oživljavaju tekovine titoizma.
Kada je u pitanju odnos ka civilnom sektoru, pristup je selektivan. Izbor podobnih NVO zavisi od stepena poklapanja sa interesima DS.
Sledi zaključak da sa ovakvim DS-om kao vladajućom partijom, mi ne živimo ni u nacionalnoj ni u građanskoj državi, već u višepartijskoj gde se najvažnije odluke od narodnog i državnog značaja donose na osnovu stranačkih koristi. Mislim da ono što čitavu političku situaciju u našoj državi čini još težom, jeste opozicija koja je samo odraz vlasti u ogledalu.
Preporuke:
0
0
12 subota, 27 februar 2010 17:58
Johhann Popovic
Srbijom se upravlja kao privatnom prcijom, a srpski narod mu dodje nesto kao hovce u toru.
Preporuke:
0
0
13 subota, 27 februar 2010 20:02
N. B.
Definicija pojma civilnog drustva preuzeta sa sajta engleske Wikipedije:

Civil society is composed of the totality of voluntary civic and social organizations and institutions that form the basis of a functioning society as opposed to the force-backed structures of a state (regardless of that state's political system) and commercial institutions of the market.


Uzimajuci ovu definiciju civilnog drustva u obzir izjava predsednika tadica o transformaciji Srbije u civilno drustvo postaje mnogo jasnija: to bi znacilo upravo jacanje nevladinog (civilnog) sektora jednog drustva. I demokratije Zapada odlikuju se jakim civilnim sektorom, tako da u navedenim izjavama naseg predsednika licno ne vidim nikakve "skrivene" probleme.
Preporuke:
0
0
14 subota, 27 februar 2010 20:33
rodoljub
Predsednik treba da sabira narod.U svemu.
Ne da deli.
Zato mislim da mudro treba odvagati svaku odluku, svaki nastup, predlog.
Ima li u ovome što je učinjeno neke odgovornosti.
Po meni i te kako.
Kao i kod onog slikanja kod vakcinisanja.
I gle, nema gripa.
Preporuke:
0
0
15 subota, 27 februar 2010 22:22
Srbin iz CG
Rezolucija o Srebrinici valjda je svima jasno Tadiću je naređena da je sa pominjanjem genocida mora donijeti.Iteresna sfera Njemačka ponovo postaje Balkan ona stoji iza ovog projekta.U Evropi mora da postoji još jedan genocid posle 2 svetskog ratada se ne bi pomiljali nacisti i Njemačka.Takvu rezoluciju po ubrzanom recptu prije nekoliko mjeseci donijela je i skupština CG Ali Tadić mora da zna i zato mu se stalno mora ponavljati takva rezolucija odnosi se ne samo na Srbiju nego na sve SRBE.Predlažem NSPM da ove brojne kometare i mišljnja o donošenju rezolucije prosledite poslanicima skupštine Srbije.Ne smije se popustit posledice bi bile strašne po srpski narod u cjlini i zato treba ovako i razmisliti i na koji drugi način objašnjavati pogubnost po i izdaju srpskog naroda ako se takav zamišnjen plan donese,Prisjetimo se ko su PREDLAGAČI REZOLUCIJE U SAVJETU EVROPE.
Preporuke:
0
0
16 subota, 27 februar 2010 22:30
brm
@ Đorđe

"Za DS se ne može jasno reći da li su građanska ili nacionalna stranka."

sve čestitke, odličan 5, usvojili ste sjajno ideologiju civilnog društva..u demokratskom društvu, naime, nacionalno i građansko su sinonimi..samo u civilnom (gledano ideološki) i u Srbiji i Crnoj GOri (gledano geografski) ova dva pojma su antipodi...
odgovor na vašu dilemu je vrlo lak - DS (ova današnja nastala ubistvom Zorana Đinđića - uz sve evidentne mane jednog od retkih političara - nacionalista u modernih Srba) s obzirom da nije nacionalna nije ni demokratska stranka..shvatite već jednom SVI - Boris Tadić ništa ne radi i ne izgovara nekonzistentno...to je političar najverziraniji u ideologiju kulturalizma u Evropi, koja se i zasniva na vlasti neizabranih (na izborima)samoodabranih.. .
nije li "kulturalizam temelj društava jugositočne Evrope" - doslovnio to je izjavio najmanje 20 puta.
Preporuke:
0
0
17 nedelja, 28 februar 2010 00:01
Svetislav Kostić
@ Rezolucija negacionizma (27 februar 2010 12:58) "Meni samo nije jasno zbog čega je naš predsednik pristao (...)", piše od mene pobliže opisani "kolega čitalac". A meni opet, nikako jasno, kako neko može, najkasnije poslije čitanja ovog autorskog članka i Tadićevih sramotnih antisrpskih tirada, da čovjeka Tadića Borisa naziva od milja "našim predsednikom".

Ako ga je i on izabrao, pa se kasnije pokajao, prekasno jer hoće neće, Tadić ostaje i "njegov predsednik". Ali bi mogao da ga se makar simbolično odrekne na neki način. Ja lično Titu Broza nisam nikakda i nigdje snatrao "svojim" predsjednikom, tim što bih ga priznao kao "našeg predsednika ili predsjednika". Prije bih se ujeo za jezik. Tako dugo dok se jednog dokazanog teritorijalnog razbijača Srbije tituliše "našim predsjednikom" - za Srbiju nama nade. Tek onda kada taj Tadić od dokazanih neprijatelja Srbije i svih Srba nametnuti, i uz to čovjek krajnje osrednjih intelektualnih kvaliteta, bude njegovoj bjednoj antisrpskoj ulozi u javnosti odgovatrajuće i tretiran, moćiće da se govori o probuđenoj Srbiji. A sada gledajte kako da vam makar Srbija ne bude jednom drskom i absurdnom rezolucijom okužena. Već vam i bez rezplucije sa jednim takvim predsjednikom zla i preko glave.
Preporuke:
0
0
18 nedelja, 28 februar 2010 00:30
Plodovi gneva
Ma dajte, čovek je po profesiji samo prosvetni radnik, profesor psihologije. Zar očekujete da bude sposoban da razmišlja državnički i u interesu naroda i društva kojem pripada. Javnosti se obraća kao učenicima petog razreda osnovne škole. Volim da slušam njegove izjave. Sjajan humoristički program.
Preporuke:
0
0
19 nedelja, 28 februar 2010 02:55
BB jedan
@NB
Evo nastavka teksta o civilnom društvu preuzetog sa sajta francuske Wikipedije:

„U toj koncepciji postoji rizik izvesne konfuzije između društva kao skupa svih građana i, (sa druge strane) organizacija koje bi trebalo da predstavljaju njihovu volju. Ovo posebno u slučaju kada izvesne među tim organizacijama pretenduju da su one oličenje svih građana i tako sebi pripisuju legitimitet predstavnika ’civilnog društva’ uopšte.“
Original na francuskom : „Il y a dans cette conception le risque d'une certaine confusion entre la société comme ensemble des citoyens et des organisations censées représenter leur volonté, surtout quand certaines d'entre elles prétendent incarner l'ensemble des citoyens et s'attribuent ainsi une légitimité de représentant de "la" société civile en général.“

Inače, u tekstu o civilnom društvu na sajtu engleske Wikipedije kaže se i ovo:
„Neki su primetili da su akteri civilnog društva dobili značajnu političku moć a da ih pritom niko nije direktno izabrao ili imenovao.“ („Some have noted that the civil society actors have now obtained a remarkable amount of political power without anyone directly electing or appointing them.“)

Ovi citati ne predstavljaju ni hiljaditi deo konfuzije koja vlada oko pojma i uloge "civilnog društva".
P.S. Poslato bez imena u 1:53
Preporuke:
0
0
20 nedelja, 28 februar 2010 03:06
Mile Bre
Narod šumom, a on drumom!
Neverovatno je koliko se opiru razna društva iz Srbije i dijaspore zajedno sa velikim brojem intelektualaca povodom donošenja rezolucije.Još je upečatljivije kolika je upornost predsednika Srbije.On ne otstupa ni koraka od trasiranog puta koji mu je zacrtan.Ako sam predsednik kaže da: "parlament nije sud da bi jedno vrednosno pitanje pretvorio u stručno-pravnu debatu", trebalo bi takvu rezoluciju shvatiti kao neoborivi (bez komentara)argument zakonodavnog tela Srbije sa najmanje 126 poslanika.Lako je naslutiti, kome bi koristio taj mozaički kamen, bez kojeg je teško osuditi g.Karadžića, g.Mladića, a pogotovo izvršiti pritisak na Republiku Srpsku.U kom i kakav je to svet u kome je nerazjašnjena Srebrenica "simbol stradanja"?Koja čarobna reč?Svi napori i sva negodovanja o nedonošenju takve rezolucije G.Tadić je okarakterisao kao "jalove diskusije u javnosti", stavljajući time do znanja da su za njega irelavantni i da će on ostati na svom drumu.Nepoznavajući dovoljno svoj narod, njegovim ranijim brojnim šamaranjem javnosti, želi postići jednoumlje.Oduvek su Srbi imali koloritost mišljenja i bili preteča današnjim demokratskim sistemima.To je vrlina!
Da li će predsednik sa svojom svitom i svojim potrčkalima, ostati u narodu kao tamna mora sa svojim "velikodušnim" ispadima?Hoće li se zaista usuditi da iskalja ceo srpski narod?Ako će narod u Republici Srpskoj biti "genocidan", kakav će prefiks biti za srpski narod u Srbiji?Pa Srbija ne snosi odgovornost za magloviti zločin u Srebrenici (samo ukor).Zašto onda parlament Srbije da se meša u odnose sa Republikom Srpskom stavljajući je pod pritisak?Pa ni kao psiholog, g.Tadić nije u stanju da primeti koliko su mu argumenti transparentni.Koliko je tu kontradikcije?
Preporuke:
0
0
21 nedelja, 28 februar 2010 19:14
Nina
Na veliku žalost srpskog naroda koji ”vodi”, Tadić se pokazao kao osoba koja nema viziju o tome šta su srpski nacionalni interesi i kako ih ostvariti, ne može to da shvati, a što je najgore, čak ni ne shvata da svojim akcijama i podaništvom gura srpski narod u direktni propast. On je izabran i podržan od Zapada iz jednog jedinog razloga što od prvog dana pristaje da sprovodi šta mu se kaže da sprovodi.

Insistiranje na rezoluciji o Srebrenici može da bude jedan od poslednjih (možda smrtonosnih) udaraca srpskom narodu. Od samog pošetka raspada bivše Jugoslavije, cilj je bio da se srpski narod unižti korak po korak — i to ne samo njegova država(e), već i ostali stubovi postojanja jednog naroda: obrazovanje, nauka, Crkva, naša istorija, naši mitovi, jezik, pismo. Pokrenut je i jedan od završnih činova — uništavanje do skora jake srpske porodice. Zato postoje NVO, zato su kupljene naše novine, televizija — svaki oblik informisanja je infiltriran, jer je u procesu finalizovanje projekta ispiranja mozga ne samo sadaljnjoj nego i biducim generacijama. Treba Srbe operisati od ljihove istorije kojom su se ponosili, treba sve njihove mitove ismejati i sve okrenuti naglavačke. Time se briše sve ono što nas je činilo Srbima kroz vekove, briše se naš genetski materijal, da bi se, kao na praznoj ploči, ponovo upisali novi genetski kodovi, a Srbi pacifikovali, sa natovarenim bremenom večite krivice na leđima.

Sve je učinjeno da se osnovne porodične vrednosti izvrgnu ruglu, da se duboko uvreži kriminal, korupcija, da nam se pocepa nacionalno biće. Svaki oblik organizovanja koji je zasnovan na tradicionalnim vrednostima, na očuvanju nacije, morala, porodice, je izvrgnut ruglu i demonizovan.

Umesto susštinske demokratije (koja na žalost ne postoji nigde) ubacuju nam se koske razdora zvane — stotine stranka, borba za vlast dok ekonomija propada i narod gladuje, ubacuje nam se regionalizacija sa istim cinjem — zavadi pa vladaj.
Preporuke:
0
0
22 nedelja, 28 februar 2010 19:33
Nina
Nastavak.

Od 2001. godine nam se nameću ”ekonomski stručnjaci”, od Labusa do Dinkića, Đelića, Jelašića, formira se G—17 sa ciljem sprovođenja kompleksnog plana uništavanja naše privrede, poljoprivrede. Sve po zadatku MMF—a i Svetske banke. Prvo što su uradili je bilo uništavanje naših domaćih banaka i puštanje stranih, uništavanje domaćih investicionih banaka, uvođenje strahovito visokih kamata koje su onemogućile da privreda, već uništena dugogodišnjim sankcijama stane na noge, i strahovito zaduživanje ne samo države i privrede, već i pojedinaca. Sprovodi se brutalna privatizacija preduzeća koja su sankcijama dovedena pred stečaj, uvodi se tajkunizacija Srbije, korupcija, a građani se podstiču da se zadužuju. Veliki poljoprivredni kompleksi u Vojvodini se ukrupljuju i prodaju budzašto. Sada smo pred dužničkim ropstvom, a Soros od svog dnevnog džeparca može celu Vojvodinu da kupi.

Doveden je Gaša Knežević i sorosevka Srbijanka Turajlić da na silu nametnu bolonjizaciju srpskog obrazovanja, snižavanje kriterijuma do minimuma, i proizvodnje neobrazovanih generacija koje je lako žedne prevesti preko vode. Ukida se nezavisna misao!

Dovedeni su Domazeti i Đelići da unište našu nauku, naše institute (prvi je na udaru bio Institut Vinača, koga upravo cepaju na parčiće — pa zađto bi Srbi imali nezavisni istraživački rad u veoma bitnoj oblasti kao što su nuklearne nauke?), u ministartvima sede večite Tinde, Sabe i Uranije!

Napravnjena je partijska nauka, partijsko obrazovanje, partijska ponjoprivreda,...

Pretvaramo se u tržište gde se sve uvozi a ništa ne proizvode, uništen je naš seljak, novim SSP—om, svaka šuša iz EZ može da kupuje našu zemlju, šume i livade. Kad se i taj deo dovrši, Srbi ostaju i bez onoga što ih je u svim ratovima i pod svim sankcijama održavalo — selo i hrana! I to nam se polako ali sigurno oduzima.

Jedino što mogu da kažem je da ako se uskoro ne proteramo celu ovu garnituru, nesposobnu i ucenjenu, nećemo još zadugo postojati ni kao država ni kao narod.
Preporuke:
0
0
23 nedelja, 28 februar 2010 20:40
VH@ svi komentatori
Ne znam zasto me ovo podseca na izreku:"Pas laje,karavan prolazi".Zaista papir trpi sve.
Akcija?
Preporuke:
0
0
24 nedelja, 28 februar 2010 21:25
Goran Jevtović
Nina

Bravo za komentare. "Sve na jednom mestu".
Preporuke:
0
0
25 nedelja, 28 februar 2010 22:45
Nina
Hvala, Gorane. Sad pročitah svoje komentare napisane na brzinu, i videh da zaboravih još jednu bitnu stavku.

Vojska, kao jedan od stubova nezavisne države—nacije, se u Srbiji takođe sistematski uništava, i to pod raznim izgovorima. A Tadić je, kao što znamo, svoju političku karijeru započeo kao MINISTAR VOJNI. Pošto je odradio zadati domaći zadatak više nego odlično, izabran je od Zapada (prvenstveno SAD), kao političar koji ”obećava” i ispunjava dosledno ”obećanja” data Zapadu. Za njegova vremena, cela vojna garnitura koja je ipak uspešno branila zamlju u toku 74 dana bombardovanja, bila je kompletno smenjena i zamenjena neznalicama i polušnicima. Ta vojska koja je, primorana političkim ultimatumima, morala da se povuče sa Kosmeta, nije bila vojno poražena. Naprotiv, sačuvala je i tenkove i ljudstvo. To je bio trn u oku Zapadne alijanse u koju nas sad guraju, te je naređeno potpuno razoružavanje, uništavanje raketa i ostalog oružja, i smena patriotskih kadrova.

Srbiji ne treba profesionalna vojska. Ta vojska ne može da odbrani Srbiju ako je neko napadne. Ta vojska treba NATO—u, da bi učestvovala u NATO—vskim avanturama, kao topovsko meso.
Preporuke:
0
0
26 nedelja, 28 februar 2010 23:16
Đorđe
Pročitavši prethodna mišljenja, zaključih kako bih voleo da je Srbija nacionalna država sa razvijenim građanskim društvom.
Naime, pokazalo se da političari birani od strane većine građana, rade u korist manjine građana. Da bi se to izbeglo, potrebno je zakonski omogućiti što većem broju osoba da se na posredan ili neposredan način uključe u donošenje odluka i u proces sprovođenja rešenja vezanih za određene probleme (ekološke, komunalne, bezbednosne, prosvetne...), a koji postoje u njihovim lokalnim zajednicama ili na nivou države. Razlog više je i činjenica da mi ne biramo najbolje među nama da vrše javne delatnosti.
Danas isključivo pravo odluke imaju birani političari koji se i ne osvrću na činjenicu da se oko pojedinih pitanja, sa njima ne slažu i oni koji su ih birali. Građanin Srbije bio on Srbin, Mađar ili Albanac isključen je iz donošenja odluka i ništa se ne pita sve do narednih izbora.
Građansko društvo bi trebalo da bude oblik unutrašnje kontrole rada biranih političara u međuizbornom periodu, oblik organizacije države koji se oslanja i na prihvatanje inicijativa neformalnih grupa građana koji su ad hoc okupljeni zbog rešavanja postojećih problema. Što veću podršku ove skupine dobiju od svojih sugrađana, tim bi se više njihov glas morao čuti i uvažiti od strane vršilaca vlasti. Time bi se izbeglo i da težinu imaju zahtevi samo onih NVO koje imaju novac i koje kao takve mogu da rade i protiv interesa većine.
Da se pokrenemo, da ne budemo apatični i malodušni. Građansko društvo - Da vidimo, a ne prećutimo...da se pitamo.
p.s. podela stranaka u našoj zemlji na nacionalne i građanske svodi se na to da li vide Srbiju kao nacionalnu državu Srba ili kao državu građana Srbije. DS se plaši izjašnjavanja da bi izbegla etiketu nacionalizma, šta god to značilo. Tu dolazimo do sive zone zvane -''Za evropsku Srbiju'', jer sve su evropske države nacionalne, a u njima su svi građani pred zakonom ravnopravni.
Preporuke:
0
0
27 nedelja, 28 februar 2010 23:18
Zoran Đorđević
Što reče prvi komentator "Ako već neće ili ne sme da se suprotstavi Nemačkoj, mogao je barem da ćuti." Ne samo mogao, morao bi da ćuti. Da ne talasa. Ovako mu se i ono malo podrške koju ima tanji. Bojim se da on uopšte nije svestan koliko malu (iako vrlo glasnu) podršku ima. Čik neka raspiše referendum o tome.
Preporuke:
0
0
28 ponedeljak, 01 mart 2010 00:13
Goran Jevtović
Nina

Gospođo Nina, ovaj zadnji komentar kao da ste pisali po mom ukusu! Ne samo lepo i čitko napisano, nego fantastično tačno, precizno i sistematično.

S obzirom da sam bio deo te ratne priče o kojoj govorite, na Kosovu i Metohiji, a kasnije u Beogradu, sve sam doživeo upravo na svojim leđima. Baš kao i stotine mojih drugara i saboraca. Na čelu sa komandantima, generalima koji sada trunu u Hagu!

Zbog ovakvih mišljenja, vredelo je braniti zemlju!
I odbranili smo je vojnički, sačuvali čast ovoga naroda, onda... prepustili onima kojima to nije bilo važno.
Još jednom hvala, iskreno, i srdačan pozdrav.
Preporuke:
0
0
29 ponedeljak, 01 mart 2010 10:50
Lukijan
Neverovatno, ali istinito!
Totalno pomračenje Sunca koje se u Srbiji desilo avgusta 1999. godine, sudeći po verovanju, predanju, mitovima, trebalo je da najavi novu kataklizmu Srbije. Malo je ko na to pomišljao, a još manje o tome razmišljao jer je bilo nemoguće zamisliti da na kugli zemaljskoj, od kad je sveta i veka, postoji veća nesreća od one koja je nas zadesila od marta do juna 1999. godine.
Ali, ne lezi vraže. Svetski kasapi završiše fizičko tranžiranje Srbije a duhovni genocid prepustiše domaćim izrodima sakrivenim iza raznih naziva kao što su: civilno društvo, civilna vojska, NVO, demo(no)kratizacija, bolonjizacija, evropeizacija, tranzicija, reforma svega postojećeg, privatizacija i sl.
Fizičko uništenje srpske države i nacije ušlo je u završnu, rutinsku fazu. Sada je aktuelno duhovno uništenje. Ono je strašnije od fizičkog, jer ubija volju naroda za otporom i kao svaki drugi sistem s povratnom vezom neumitno uspostavlja stanje koje žele neprijatelji ovog naroda i države.
Povratnu vezu čini koalicija na vlasti. Ako tu vezu ne prekinemo, nema nam spasa.
Verujem da vezu nećemo prekinuti, spasa nam neće biti. Rezolucija će biti izglasana. Na obraz svakog pripadnika srpskog naroda biće utisnuta danga "genocidan", kao i na obraze još nerođene dece. Ta, još nerođena deca, da bi sa sebe skinuli žig srama, odricaće se svega što iole nosi predznak "srpsko". Strašno proročanstvo će se ipak ostvariti.
Preporuke:
0
0
30 ponedeljak, 01 mart 2010 11:22
brm
@ Đorđe

odličan pet - ali sada stvarno..do samog kraja a tamo..
"podela stranaka u našoj zemlji na nacionalne i građanske svodi se na to da li vide Srbiju kao nacionalnu državu Srba ili kao državu građana Srbije."
ponovo ista pseudodilema...građani Srbije=Srbi - dok to ne shvatimo baktaćemo se sa 20 nacioonalnih saveta kurte i murte brojnih kao statističke greške. i eto vam "civilnog društva".."đe to ima"..sem u Crnoj Gori i Srbiji..
Preporuke:
0
0
31 ponedeljak, 01 mart 2010 13:28
Vladimir
Srbija je Srbija a ne "Gradjanija". Da Tadic ne zaboravi.

Ako smatra da ima siroku podrsku naroda, neka obezbedi dvotrecinsku vecinu u skupstini za bilo kakvu rezoluciju.
Preporuke:
0
0
32 ponedeljak, 01 mart 2010 17:58
@@
BT režim je na sve spreman,pogotovu ako ćutimo
Preporuke:
0
0
33 ponedeljak, 01 mart 2010 21:50
Đorđe
Za brm...Dakle, 17% stanovništva Srbije (nacionalne manjine) su statistička greška? Ili su možda Srbi?, ali ih niko nije obavestio. Ono što je problem jeste činjenica da se politički predstavnici nacionalnih manjina javno zalažu za Srbiju kao građansku državu, a istovremeno imaju svoje nacionalne partije...
Poređenje Srbije i CG nije na mestu. U Crnoj Gori 43% stanovništva su Crnogorci, drugim rečima za razliku od Srba u Srbiji, oni nisu apsolutna većina u svojoj zemlji. To je jedan od razloga zašto se nameće ideja CG kao građanske države, a ona je građanska koliko i ekološka. ENDE.
Preporuke:
0
0
34 utorak, 02 mart 2010 01:28
Sanja BL
Borise, nemoj jednu, donesi 50 rezolucija sa istim tekstom! Možda će time "katarza" i pokazivanje da je Srbija "zrela" da bude još jasnije onima koji to treba da vide!
Preporuke:
0
0
35 utorak, 02 mart 2010 13:15
Sale
"... distanciranje od zločinaca koji su tvrdili da to čine u ime srpskog naroda"

Što me nerviraju ove manipulatorske fraze.

Ko su ti zločinci (imenom i prezimenom) i kada su to oni tvrdili da čine zločine u ime srpskog naroda?
Preporuke:
0
0
36 utorak, 02 mart 2010 15:01
drabra
I vrapcima je jasno da Tadic nema svoju volju. On MORA da sprovede tu rezoluciju.
Preporuke:
0
0
37 utorak, 02 mart 2010 15:59
Đorđe
Sale, pravo zboriš!
Kada ponestane dokumentovanih činjenica, politikanstvo se služi ponavljanjem izlizanih rečenica koje nemaju uporište u stvarnosti.
Preporuke:
0
0
38 utorak, 02 mart 2010 17:14
srbin
potpuno se slazem sa porukom koja proizilazi iz ogromne vecine komentara.
rezim na vlasti,izvrsavajuci naredbe usa i eu,dijametralno suprotne poteze povlaci od onoga sto je misljenja gradjana(srpske nacionalnosti).
to je u stvari najveca tragedija,jer se nagomilava ogromna kolicina gneva,koja nece na dobro izaci.
i ovo moje javljanje-slaganje sa textom i komentarima,nemam nista da dodam sve je odlicno receno-ima za cilj samo da se "ispraznim" da ne bih "pukao".
pitanje je samo,da li je rezim na vlast bezobziran ili glup i netalentovan?
Preporuke:
0
0
39 sreda, 03 mart 2010 17:29
sm
@Srbin:

''pitanje je samo,da li je rezim na vlast bezobziran ili glup i netalentovan?''

Ni prvo, ni drugo, ni trece;
prava kvalifikacija bi bila- marionetski!
Preporuke:
0
0
40 sreda, 03 mart 2010 21:45
Nina
Potpuno se slažem da je režim na vlasti marionetski. Svim silama probaju da zadovolje: SAD, EZ, Oli Rena, Kušnera, Sarkozija, Haški sud, Solanu, Blera, Merkleovu, Euleks, Nato, i svaku ostalu šušu koja dolazi sa Zapada. Uništili su ili uništavaju (po zadatku) sve što karakteriše jednu suverenu državu: vojsku, privredu, poljoprivredu, bankarski sistem, školstvo, nauku, zdravstvo, nezavisne medije.

Jedina grupa koju niti slušaju, niti poštuju je većinsko stanovništno Srbije, a to su Srbi.

Ako usvoje tu nesrećnu rezoluciju, ubiće nekoliko muva jednim udarcem. Međunarodni sud koji upravo razmatra naš slučaj, će moći jednostavno da se pozove na tu rezoluciju i da kaže, pa srpska država je sama priznala da je zločinačka i genocidna, dakle isto važi i za Kosmet. Drugo, onemogućiće Karadžiću bilo kakvu normalnu odbranu — a ako je već tamo, onda bi to suđenje trebalo da se iskoristi da se dokaže istina u vezi ratnih događanja. Treće, zapečatila bi se sudbina Republike Srpske.
Preporuke:
0
0
41 četvrtak, 04 mart 2010 13:02
Dag
Boris Tadić prečesto zaboravlja ko ga je izabrao za predsednika Srbije. Najčešće zastupa interese svoje partije, ali ne preza ni od zastupanja interesa grupice navladinih organizacija.

Metod nastupa mu je medijsko-manipulativni, što se lepo vidi iz ove analize njegovih dobro pripremljenih rečenica koje, na sreću, otkrivaju njegov ili njihov način razmišljanja.

Da bi se razumela realna društvena moć niodkoga izabranih NVO, dovoljno je letimično pogledati spisak pozicija Sonje Liht: glavno medijsko glasilo, bogata globalistička fondacija, spoljna politika.

Srbija ima dve majke, a samo jednog sina.
Preporuke:
0
0
42 nedelja, 07 mart 2010 15:58
Ljubiša
Pitanje je samo koliko će još da traje ovaj marionetski režim.
Narod kaže:
Krčag ide na vodu, dok se ne razbije,
ili dok ga ne razbiju.
Preporuke:
0
0
43 četvrtak, 11 mart 2010 23:26
Zoran Đorđević
Đinđić ne bi tražio da se donese rezolucija. Neka mu je laka ova teška srpska zemlja, ali mislim da bi on, za razliku od Tadića, imao i snage i želje da se odupre pritiscima.
Preporuke:
0
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner