субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Serbia, the United States, and the Riddle of Europe

Kоментари (12) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 петак, 26 фебруар 2010 23:28
Небојша Малић
Ово да се што пре преведе на српски. Да не буде никакве ”загонетке” какве и чије интересе заступа ”министар” Јеремић.
Препоруке:
0
0
2 субота, 27 фебруар 2010 00:13
Шицер
Без Русије нема решења. Унитед Штаатес треба да прикрпе буџетске дефиците, да нахране своје гладне, и излече болесне. Кратко ошишани јуноша са слике лепо прича, кад би се од тога правила струја могао би и неку парицу да заради. Овако, све је то јалово наклапање. За кога јуноша ради, па то је свима нама добро познато.
Препоруке:
0
0
3 субота, 27 фебруар 2010 00:20
sava
Nema nikakvve zagonetke. Jeremic ima zadatak da dize kvazi-nacionalnu prasinu, dok DS razmonitira drzavu. Razmontirana je vojska, ekonomija(sa basnoslovnom pozajmicom od MMF-a), razmontirana je skupstina, razmontirani su mediji, razmontirana SRS. Sad je crkva na redu pa je Jeremic dobio zadatak da mase kako bi skretao paznju.
dakle, drzava je politicki,vojno i ekonomski neutralisana po blagostanje Imperije. Ostala je SPC. Jeremiceva "borbenost" je od presudnog znacaja za taj zadatak kako bi se mase anestezirale.
Препоруке:
0
0
4 субота, 27 фебруар 2010 04:20
Boba Borojevic
Posle ovog govora sasvim je razumno upitati protiv koga Srbi sa Kosmeta (odnosno Srbija) treba da se bore? Protiv siptara, Amerike/NATO-a ili Tadiceve vlade? B.

.....".. Kad mu je, posle predavanja, jedan od slušalaca postavio pitanje kako zamišlja reintegraciju Kosova u Srbiju, Jeremić je odgovorio da reintegraciju namerno nije pomenuo u svom izlaganju. „Srbija je odlučna da nikad ne prizna jednostrano proglašenu nezavisnost, ali smo otvoreni za kompromis i svaki ishod”, pojasnio je Jeremić. „Mi smo za nešto realno što će da funkcioniše u interesu mira na Balkanu”.
Препоруке:
0
0
5 субота, 27 фебруар 2010 07:58
CirrusMinor
Decko je dobar. Nije sve tako crno kao sto pisu pojedini komentatori, a ni bele nema preterano. U svakom slucaju, Jeremicu bih ponudio (da sam neka opozicija), mesto i u narednoj, sada opozicionoj vladi. Za sve nas...predlozimo nesto uz kritiku, jer sama kritika bez resenja ne vredi mnogo...
Препоруке:
0
0
6 субота, 27 фебруар 2010 10:40
Воја Костић
Ко што Малић рече,преведите на србски,да народ види бацање прашине у очи и продавање магле.

Јеремић се подпуно офиро овим чланком.
Да неки министар "западњак"овако говори о властитој земљи у Русији био би оптужен за велеиздају.

Занимљиво где заговара Турску у ЕУ:

1.Турској је 1918год. дат део Европе одн.Грчке од стране Британије да би Енглези увек имали где да чачкају ватру .
2.Геноцид-у окупираним деловима побијено је више од два милиона Грка.(литература по захтеву и одобрењу НСПМ).
3.Изгон Грка са простора где су живели хиљадама година је сличан погрому Срба на КиМ.
4."Презадуживање"Грчке је намештаљка ко и са банкротом Србије(одн.Бугарске,Румуније)-то може да се види чак и у нашој ограниченој штампи.
Препоруке:
0
0
7 субота, 27 фебруар 2010 15:25
Боба Боројевић
Министар Јеремић на моје чуђење такође заговара улазак Русије у ЕУ.Зар Русија није способна да своје визије презентира свету него треба госн. Јеремићц да то чини на Џонс Хопкинс Универзитету? Наравно да не треба, али неко му је написао тај говор па га је морао да чита.
Замислите пола Русије у ЕУ. Куда ће са остатком Русије? Или замислите ЕУ све до Курилских острва. Па и за европске клептократе би ово био велики залогај!
Препоруке:
0
0
8 субота, 27 фебруар 2010 15:45
Симић Манојло
Изгледало је у неким његовим изјавама које је
свремена на вријеме давао , да ће Вук Јеремић
покушавати да одржи баланс између наших интереса
и непријатељских захтјева које нам " запад "
непрестано поставља . У једном тренутку помислио
сам да Вук има посебне задатке у оквиру неке наше
стратегије .
Испоставило се , међутим , да ту никакве стратегије
нема , да се испод контроле Бориса Тадића , који је
чврсто одлучио да Србију , на милост и немилост ,
преда у руке више него очигледних непријатеља ,
није могуће отети .
Овим својим говором , Вук је разорио све дилеме ,
и иза себе оставио неизбрисиве сребренкасте трагове.
Препоруке:
0
0
9 субота, 27 фебруар 2010 21:38
Драгољуб Цвијановић
Министар Јеремић на моје чуђење такође заговара улазак Русије у ЕУ.Зар Русија није способна да своје визије презентира свету него треба госн. Јеремићц да то чини на Џонс Хопкинс Универзитету? Наравно да не треба, али неко му је написао тај говор па га је морао да чита.
Замислите пола Русије у ЕУ. Куда ће са остатком Русије? Или замислите ЕУ све до Курилских острва. Па и за европске клептократе би ово био велики залогај!

Мислим да нисте сасвим схватили шта је г. Јеремић хтео да каже. School of Advanced International Studies није незапажена глобалистичка установа, њени представници учествују на састанцима Билдерберг групе, и оно што је тамо речено има посебан значај. Вук Јеремић под ЕУ не подразумева унију, већ ЕУ и НАТО у визури система безбедности који повлачи са собом ширење НАТО земаља према Русији (које укључује и Турску, значи и Азију) задржавајући "партнерске" и "пријатељске" односе с Русијом у исто време маргинализујући је. Некада је Хитлер то звао "Lebensraum" и "Drang nach Osten", данас је ЕУ, "демократизација" и "борба против тероризма". Циљ је исти. На крају, све ово најмање личи на речи једног Србина, а више на речи Клинтонове, Бајдена, Брежинског и осталих јастребова. Када један министар спољних послова Србије Русији мисли исто што и један Брежински, онда морамо заиста размислити куда идемо.
Препоруке:
0
0
10 недеља, 28 фебруар 2010 12:19
bez preterivanja
Već sam povodom nekih ranijih izjava i komentara na račun ministra Jeremića primetio da se u tim kritikama strašno dobro slažu kvazi-građanski i kvazi-patriotski talibani. S tim što su jedni, navodno, sigurni da se on u svojim patriotskim izjavama samo folira, dok su drugi isto tako sigurni da misli ozbiljno i plaše ga se. Pri tome su jedni bolesno zaljubljeni u DSS, a drugi u Čedu. Činjenica je da u našoj aktuelnoj spoljnoj politici ima dosta lutanja konfuzije, ali je isto tako činjenica da ova zemlja dugo nije imala boljeg, agilnijeg, a na žalost, ni patriotskijeg ministra spoljnih poslova od gospodina Jeremića. A što se tiče kritika na račun zalaganja za ulazak Turske i Rusije u EU i ja mislim da od toga neće biti ništa, ali ne mislim da bi to bilo loše za Srbiju. A svakako je dobar taktički potez za zbunjivanje publike na Hopkinsu.
Препоруке:
0
0
11 понедељак, 01 март 2010 03:47
@ Цвијановић
Разумем ја шта Јеремић говори. Не знам само да ли Србија разуме куда је потези који ''немају алтернативу'' Тадићеве владе воде. ЕУ све јасније постаје пирамидална превара глобалних размера у којој Србија нити треба да ''да се учлањује'' нити од ње може било шта добро да ''добије''.

Молила бих све па и оне из Тадићевог окружења да погледају овај интервју са Најџел Фереџом(Nigel Farage) из УК неѕависне партије о томе шта је ЕУ, чуји је човек председник ЕУ, колико пореза иде само за бирократе ЕУ итд.

ЕУ каква ја данас неће дуго опстати. Зашто би онда Србија жртвовала своју независнот у корист белосветских лопова?

http://www.youtube.com/watch?v=McqqFb7eQ2Y
Препоруке:
0
0
12 понедељак, 01 март 2010 15:52
Љубиша Спасојевић
Д вулф кен чејнџ хиз фур, бат керкетер невр.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер