среда, 24. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Перо Симић: Заговорници НАТО у БиХ уз подршку и суфлирање одређених спољних фактора довели политичку ситуацију до усијања

Kоментари (5) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 понедељак, 19 август 2019 17:22
синиша бр.1.
Не могу никако да објасним ставове бошњачких лидера, наравно и Комшића осим као заслепљеношћу мржњом према Србима и тлапњама да ће НАТО "згазити и уништити" Републику Српску.

Међутим неће сигурно, али до војног сукоба између Срба и Бошњака мможе да дође.

Постоје приче како су 1992. Срби имали иза себе ЈНА а Бошњаци ненаоружани. Каква је и колика је то глупост и неитина најбоље потврђује читава историја борбе Бошњака и Хрвата против "четника" заборављајући при томе да тасмо где су борбе биле "најжешће" од Опузена до Сарајева Чапљина, Мостар Коњиц, Пазарић није било ниједног јединог ни наоружаног ни ненаоружаног Србиа, а они се борили са њима и дан данс прослављају неке победе у 1992, 1993 итд заборављајући да је ЈНА и сви Срби напустили то подручје и ко је остао случајно доспио је у неки од огора од Дретеља до Пазарића.

У стварности Срби нису имали никога ко је могао да им помогне. Сада имају.

Са друге стране тада, 1992. главни Бошњачки савезници су били 1. Турска, 2. Иран
Препоруке:
6
0
2 понедељак, 19 август 2019 17:34
.
синиша бр.1Идиоти поново хоће рат са тим инсистирањем на уласку у НАТО пакт. Хоће и надају се да ће они и НАТО пакт бити на једној страни а Срби на другој. Тешко су то душмани , тешки, луди од мржње, невероватно болесни..... су то тешке категорије.
Препоруке:
6
0
3 понедељак, 19 август 2019 17:42
ЗР
"Они су атаковали свакодневно на Додика сејући страх, како ће наводно Додик прихватити АНП односно НАТО и тако дали свој допринос успостављања НАТО теме као доминантне, заузврат тиме продужујући свој угодан мандат у Савету министара у техничком мандату, јер нови још није изабран", рекао је Симић.Ово је очито главни проблем Мила што није умочио руке у масло где год да је могао. Он би сутра окренуо причу о НАТО када би добио и то парче власти. Са друге стране, опозиција очито да не капира да држањем тих пар места на нивоу БиХ само наврће воду на Милетову воденицу.Као и увек закључак се сам намеће, да Српска као и Србија вапи за политичким освежењем.
Препоруке:
3
1
4 понедељак, 19 август 2019 19:15
Примитивизам
Страх или ирационална фобија у суштини је огледало нецивилизованог духа. Може човек стећи разне школске и друге дипломе. Али он тиме не може да сакрије своју примитивну, дивљу нарав. Несрећа је што неки 'народи' нису толико одмакли од племенског поимања живота. Проблем је већи ако се њима омогући некаква држава попут БиХ, Хрватске, ЦГ и сл. новонасталих пост југодржава. У таквим несрећним државама њиховом политичком руководству, иначе неспособном да самокритички рационално размишља попут цивилизованих у 'нормалним' друштвима, сви други су за проблеме које сами фабрикују крави. А не они као једини главни узроци проблема. Људи ширих видика гледају да побегну из таквог неперспективног племенског, полудивљег окружења. Да не слушају свакодневну мржњу једног перковића томсона и др.. Такви знају да је то реактивни одраз унутрашњег стања. Страха. Ирационалног му страха који савлађују тако што га подсвесно преносе на друге. Да би се привидно такви са њиме солидарисали. Да би му било лакше.
Препоруке:
4
0
5 уторак, 20 август 2019 09:15
синиша бр.2
Дакле тада су Бошњаци имали на својој страни неподељен свет са једне стране муслимански где су предњачили Иран и Турска, и други Саудијска Арабија и тд, а са друге САД и ЕУ, дакле НАТО.

Сада имају поделу са једне стране Иран који је пред рат са НАТО и САД, надамо се да до тог тешког рата неће доћи, али до великог удаљавања је дошло већ. Слично је и са Турском која је озбиљно нарушила јединство НАТО пакта.

Дакле Бошњаци се морају одрећи неког од савезника и супроставити му се.

У тој ситуацији неутралност је једина разумна опција. Просечан Бошњак је тога свестан и сигурно му није до новог сукобљавања са Србима, нити учествовања у сукобима ширих размера.

Сигуран сам кад би неко расписао референдум " ДА ЛИ ЋЕ БОШЊАЦИ ЖРТВОВАТИ МИР РАДИ ГОДИШЊЕГ ПЛАНА " да тај референдум не би прошао и да би сви гласали за неутралност.

Међутим видите да се ради о уцењеним и корумпираним политичарима који о народу не воде рачуна никако.
Препоруке:
0
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер