петак, 19. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Индија се мора припремити за рат на два фронта – са Пакистаном и Кином

Kоментари (9) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 четвртак, 15 март 2018 16:02
Бранко Павловић
Проблем је на другој страни.
Индија жели да се ослони на САД, а не на сарадњу са Кином и у томе је проблем. Чим се ослањаш на Америку одмах причаш о ратовима и одмах су ти сви други криви.

Териториај о којој је реч, је спорна деценијама и Кина одувек то сматра својом територијом. На пример, сви који живе у тим крајевима уопште не добијају визу за улазак у Кину ( такође већ деценијама) чак и ако је траже. Кина их сматра својим држављанима.

Ако би се Индија прикључила пројекту "Појас и свила" сви би могли да профитирају. Тај део је важан због тога што ће туда ићи саобраћајнице ка Мијанмару, а на њиховој обали ће бити главна лука за снабдевање Кине ( пре свега нафтом) тако да танкери од арапских земаља уопште не морају да иду око Индокине.

Тврдити да су пакистан и Кина једно, може само неко ко жели да потпали мржњу Индуса према Кинезима, пошто је тврдња сасвим бесмислена.

Радикализација Пакистана је последица политике САД, а не Кине.

Текст је чиста пропаганда.
Препоруке:
64
14
2 четвртак, 15 март 2018 17:17
Не брини Индијо
ваши јЕнглески цивилизатори ће драге воље и са задовољством лити крв за вас и ваше интересе.
Млого вас цену и поштивају, веле да им не дугујете ништа за 300-годишње цивилизовање и припитомљавање.
Поклон од срца.
Препоруке:
44
3
3 четвртак, 15 март 2018 18:56
čitalac
odmah se iz ove izjave vidi koga su kupili amerikanci, indijci koji su prihvatili engleski kao svoj jezik u svojim okupatorima sa zapada i dalje vide neke ideale uzvišenosti a komšije su im ispod časti
Препоруке:
38
10
4 четвртак, 15 март 2018 19:49
brzi
Ta vest da se sprema rat između tri narodna đina u zapadnoj aziji uopšte nije loša za vas. Ako ništa drugo vaša oružarska industrija bi mogla ozbiljo da profitira od ovakvog rata. Sada je samo na vama da svom trojicom država potvrdite kupoprodavne ugovore za municiju i lako naoružanje kde ste konkurentni ( i koriste več vašu robu)i pobedili ste.
Препоруке:
12
24
5 четвртак, 15 март 2018 21:11
Никола
Bећина грађана има идолопоклонички став према Кини, без трунке критичког сагледавања њених негативних страна (које уосталом имају све велика силе, без обзира да ли је у питању САД, Русија, Кина или Индија). Кина тренутно учествује у многобројним предаторским активностима према другим народима и државама, али у српским ушима то одјекује као "нешто мудро". Када пола нафте у Венецуели буде "кинеско", када од Руса будемо куповали кинески гас, када Кинези постану најбројнија мањина у Русији (а већина у азијском делу РФ) када већина обрадивог земљишта у Африци (поред наравно Арапа, Јапанаца, Кореанаца и мултинационалних (у суштини америчких) компанија) буде била доминантно кинеска, можда ипак схватимо да нико ту није ништа посебно "добар" и "пријатељски настројен", већ му само нисмо довољно интересантан плен у овом тренутку.
Препоруке:
32
24
6 четвртак, 15 март 2018 22:49
O
ovome sam odavno kuckao, dok su o BRIKS-u I ShOS-u pisane bajke.Kina i Indija su clanice BRIKS-a, a sa Pakistanom Sangajske organizacije za bezbednost.I sta ruska diplomatija radi na resavanju problema izmedju svojih, ne znam ni sta su im, "saveznika", Kine i Vijetnama, Kine i Indije, Indije i Pakistana...?Americka politika je najbanalnija moguca, nadji neki tradicionalni lokalni konflikt, zavadi, pa vladaj, uz, naravno, korupciju u tim polupravnim drzavama, u koje spada i nasa.
Препоруке:
21
9
7 четвртак, 15 март 2018 23:56
@Бранко Павловић
Кина и Пакистан су заједнички развили ловачки авион ЈФ-17/ФЦ-1. Пакистанско РВ је у великој мери ослоњено на кинеске ваздухоплове. Копнена војска на кинеске тенкове, ракетну артиљерију и АРС ПВД. РМ им такође има кинеска пловила у оперативи, а четири најсавременија ратна брода су четири кинеске фрегате, познате у Пакистану као тип Зулфикар.
Препоруке:
18
2
8 петак, 16 март 2018 12:31
пензионер Цвико
@ O,
Ко сте да сте, у праву сте. Приметно је да се скраћеница "БРИКС" све мање спомиње. Исти је случај са Г-4, Г-7, Г-20.
Препоруке:
7
3
9 субота, 17 март 2018 00:46
oken
istina u praksi predstavlja mladost ideja; i briks i g-... su nekad bili mladi; samo da se ne sruse u ratu; postoje i drugi nacini;
Препоруке:
1
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер