четвртак, 25. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

УН: Производња коке у Колумбији током две деценије борбе САД против наркоманије порaсла "до рекордног нивоа"

Kоментари (7) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 субота, 15 јул 2017 09:17
Драгославић
Изненађење за Колумбију? ЦИА има контролу над производњом и дистрибуцијом дроге од самог свог оснивања. Од Бурме, Камбоџе, Лаоса, преко Авганистана до Косова и Метохије.
Новост?
Није, свима који знају таблицу то је познато. Огранак ЦИА-е ДЕА има само једну сврху а то је елиминација конкуренције.
Препоруке:
24
0
2 субота, 15 јул 2017 10:07
nesto novo?!
Pa narkotici su vazdabili nacin finansiranja misija obavestajnih sluzbi. Pre svega misija koje nikad ne bi dobile zeleno svetlo kroz redovne institucionalne procedure. Ko je sluzio JNA u Makedoniji i video ogromna polja maka mozda misli da se u Jugoslaviji svaki dan jela makovnjaca.
Препоруке:
13
1
3 субота, 15 јул 2017 10:23
Зоран Ђорђевић
Тобожња борба против трговаца дрогом само је маска. ДЕА, мафијашка фирма под покровитељством државе, отима дрогу поштеним наркодилерима и пуни црни фонд за нелегалне операције шитом света.
Коментатор Драгославић је с правом поменуо Авганистан. Тамо је сад производња дроге већа него што је икад била. Њен пут до Европе води преко Космета, који је сад под контролом ЦИА. Шиптари добијају неки проценат, али главни део иде њима.
Препоруке:
13
0
4 субота, 15 јул 2017 10:44
Алекса
као и са производњом и дистрибуцијом наркотика изгледа и америчко-британска борба против "тероризма".
ратови које покрећу британци и американци су идеална прилика за зараду на наркотицима. што јаче "ратују", то је и противник снажнији.
тако је кренуло још од половине деветнаестог века у сукобу британаца и Кине. од тог времена су тај аспект увукли у сенку.
и тако нико данас не назива ратове у Индокини, Афганистану, пробу стварања "Косова" нарко-ратовима.
успостављање контроле над токовима наркотика је саставни део стратегије која се заснива на идеји започињања и вођења ратова (за "слободу и демократију". баш!) за попуњавање буџета у сенци. тамо је све у сенци, Мордор какав?... Алманзор је пре хиљаду година редовно и више пута годишње нападао "шпанске" хришћанске државице пре свега да попуни државну касу и то је било видљиво. Дрејк и корсарска компанија су већ пљачкали одвојено,а опет у име Елизабете. након Опијумских ратова,тај уносни вид попратне акције се не назива јавно.
Препоруке:
15
0
5 субота, 15 јул 2017 11:27
ел србињо
пакистан. кад је ул хак уз помоћ американаца у насилном државном удару скинуо с власти али бута, производња и трговина наркотика је енормно повећана. тим је новцем финансирано учешће пакистана у рату против руса у афганистану.
Препоруке:
13
0
6 субота, 15 јул 2017 11:33
Србин црнац, атеиста
То је повећање од 52 одсто у односу на 2015. годину. Потенцијална производња кокаина порасла је за 34 одсто на 866 метричких тона.

Добар део новца од продаје дроге ишао је на рачуне великих банака на Вол Стриту ради шпекулативне употребе (тамо се не плаћа никакав порез). Повећана куповина кокаина можда упућује да им не иде превише добро.
Препоруке:
11
0
7 субота, 15 јул 2017 12:38
znamo mi njih - veeeliki su to razbojnici
Interesantna je čvrsta veza između terorista i narkotika. Dal nemaju istog sponzora?
Препоруке:
10
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер