субота, 20. април 2024.
 Ћирилица | Latinica

Нови број

Тема: Светска економска криза и Србија (II)
Банер

Претходни бројеви

Банер

Пронађите НСПМ на

&

Нове књиге

Банер

Едиција "Политички живот"

Ђорђе Вукадиновић: Од немила до недрага

Банер
Банер
Банер

Часопис НСПМ или појединачне текстове можете купити и у електронској форми na Central and Eastern European Online Library

Банер
Банер
Коме је до морала у политици, нека иде у НСПМ

Руски архитекта Николај Краснов, који је пројектовао већину здања у међуратном Београду, добиће споменик у српској престоници

Kоментари (4) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 субота, 12 децембар 2015 14:45
...
Крајње је време било!

Уточиште које је краљ Александар пружио Белогардејцима донела је културу, оперу, балет, нову архитектуру, нови дух Србији!

Александар макар само што никада није признао Совјете, заслужује да буде слављен!
Препоруке:
16
0
2 субота, 12 децембар 2015 18:45
и после Танјуга...Танјуг???
Танјуг је лупетао и док је био жив – а наставља и овако, као вампир. Време му је за глогов колац. Значи, по Танјугу, Краснов је ето, тако, “дошао у Београд“ одакле, као – шта? Као излетник, туриста, или гастарбајтер – или је, пак, избегао од бољшевичког терора? Он је избегао из Русије у мају 1919г. са породицом, и прво живео на Малти, па се одатле, немајући посла и средстава за живот, преселио у Краљевину СХС (Београд). Танјуг у наслову тврди „...Николај Краснов, који је пројектовао већину здања у међуратном Београду...“, што је опет танјуговска глупост. Поред њега, у Београд је доспело још бар десетак и више руских архитеката – избеглица од бољшевичког терора, али ни они сви заједно нису „пројектовали већину здања у међуратном Београду“, мада су оставили неизбрисив траг својим делима и допринели лепоти међуратног Београда, касније наруженог соцреалистичким зградуринама у периоду комунистичке владавине. Краснов је имао срећу и то није доживео.
Препоруке:
8
0
3 субота, 12 децембар 2015 21:06
браво!
Подржавам у потпуности!

Надам се да ће споменик бити пристојан и репрезентативан, као што је споменик руском цару Николају Романову, а не као наши махом јадни и сиромашни споменици, на граници неугледности.
По граду су нам посејане ружне бисте којих у већини боље да није.

Ако га раде Руси, биће добро, ако га раде наши ...
Препоруке:
5
1
4 недеља, 13 децембар 2015 12:58
Тузор
@и после Танјуга...Танјуг???,
Том списку глупости Танјуга може се придодати и навод да је дворац "Ливадија" летњиковац цара Николаја I. Наравно, и година грађења (1911) требало је да упути да је реч о цару Николају II Романову. Требало, да је имало кога.
Препоруке:
2
0

Анкета

Да ли ће, по вашем мишљењу, „Заједница српских општина“ на КиМ бити формирана до краја 2023. године?
 

Република Српска: Стање и перспективе

Банер
Банер
Банер
Банер
Банер
Банер